Loading

ایران - تهران

۰۹۱۲۸۸۷۹۸۶۸

GrandYadak@Gmail.com

شنبه-پنجشنبه : 18-8 خدمات حضوری

شنبه-پنجشنبه : 18-8 خدمات حضوری
خدمات 24 ساعته ۰۹۱۲۸۸۷۹۸۶۸
ایران - تهران

گیربکس توسان ( Tucson gearbox )

گیربکس-توسان-Tucson-gearbox

گیربکس توسان ( Tucson gearbox )

 1. خودروهای هیوندای توسان واقعا جالب هستند شما می تونید براحتی باهاش برید مسافرت ممنون از اطلاعاتی که بابت گیربکس توسان گذاشتین خیلی خوب بود

  • صدای زوزه معمولا از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل می‌باشد.
   برای اطمینان از نوع خرابی گیربکس می تواند با مشاوران ما همراه شوید

  • ۵ علامت مهم که می تونه کمکتون بکنه:
   نشانه‌ی اول، لغزش دنده‌ها ( Slipping transmission ) نام دارد. در این حالت، تعویض دنده متفاوت از شرایط عادی احساس می‌شود و معمولا با صدای ناهنجار، همراه خواهد بود.
   نشانه‌ی دوم، سختی در تعویض دنده‌ها است که در نتیجه‌ی آن، تغییر سرعت گیربکس انجام نمی‌شود و صدایی شبیه به نویز، شنیده خواهد شد.
   نشانه‌ی سوم، تاخیر در تعویض دنده است که بیشتر به هنگام شروع حرکت به جلو، اتفاق می‌افتد.
   نشانه‌ی چهارم، نشت روغن است که با توجه به بسته بودن محفظه‌ی گربکس باید جدی گرفته شود. این روغن با رنگ قرمز روشن یا قرمز تیره و قهوه‌ای، قابل تشخیص خواهد بود.
   نشانه‌ی پنجم، با روشن شدن چراغ چک موتور، روی پنل پشت فرمان، اطلاع رسانی می‌شود. البته در این حالت، راننده ممکن است چراغ چک را مرتبط با نقص‌هایی غیر از گیربکس بداند؛ پس نیاز به بازدید خودرو توسط تعمیرکار حرفه‌ای وجود دارد.

 2. این مورد رو تو مقالتون ندیدم

  گیربکس اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟
  این سوال در بین علاقه‌مندان به خودروها، بسیار متداول است. این تجهیز، قدرت خالص دریافت می‌کند تا وظیفه‌ی انتقال نیروی پیشرانه به میل کاردان و نهایتا، ایجاد حرکت در چرخ‌ها را، بر عهده‌ داشته باشد. پیشرانه از طریق پوسته فلای‌ویل ( Bell housing ) به جعبه دنده متصل است. مهمترین قطعه در پوسته فلایویل، مبدل گشتاور نام دارد که به صورت یک کوپلینگ هیدرولیک عمل می‌کند تا مرز بین پیشرانه و گیربکس باشد. قوانین عملکرد هیدرولیک و دنده‌ها پیچیده هستند. کافی است بدانید که گیربکس اتوماتیک با روغن گیربکس کار می‌کند. این روغن برای عمکلرد جعبه‌دنده‌ی خودکار و سلامت خودرو، حیاتی است.

 3. با سلام و تشکر
  تو دور موتور ۳ به بالا ماشین صدای زوزه خیلی ضعیفی داره که با پایین آمدن دور موتور صدا قطع می شه. علت ازچی میتونه باشه؟؟؟

  • علائم مختلفی میتونه داشته باشه باید حتما بررسی بشه تا دلیل اصلی پیدا بشه برای اطمینان از مشکل ماشین بهتره با کارشناسان تماس بگیرید و قبل از ایجاد مشکلات پرهزینه سریعا مشکل رو رفع کنید شما میتونید با شماره ۰۹۱۲۸۸۷۹۸۶۸ تماس بگیرید تا پاسخ قطعی رو با ارائه توضیحات کامل دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

پذیرش آنلاین